Ať stavíte novostavbu anebo pouze renovujete svůj už stávající dům a střechu na něm, je důležité vybrat správnou střešní krytinu. U betonové střechy patří mezi velké výhody nejen možnost vybrat si z barevné škály, ale také ze střešních doplňků. Nicméně hlavně střeše tato krytina dodá neokoukaný vzhled. Betonová střecha je perfektní alternativou k pálené tašce. Nejenže je levnější, ale také vyrobena z přírodních materiálů. A to z vysoce zhuštěného kvalitního betonu z kvalitních surovin.
střešní tašky.jpg
Jedná se o křemičitan písku, portlandského cementu, vody, oxidu železa. K tomu celý výrobní proces takovéto betonové tašky je velmi šetrný k životnímu prostředí a k výrobě dochází pomocí technologie natahování a protlačování betonové směsi. Betonové tašky lze zakoupit jak s povrchovou úpravou tak také bez. Zde, ale zvažte, zda Vám za to ušetřené peníze stojí. Povrchová úprava nejen plní estetickou stránku, ale také udržuje barevnou stálost, chrání střechu před vlivem kyselých dešťů, chrání před růstem mechu.
 garáž v domě.jpg

Jaké má tato střecha vlastnosti?

 
Jako každá věc i tato střecha má své přednosti a také mouchy. Mezi skvělé určitě patří vodotěsnost a mrazuvzdornost. Díky tomu se hodí do extrémních podmínek. Jsou také nejen pevné, ale odolné vůči tlaku a deformací, ale také jsou odolné vůči oděru, tlaku a jsou tedy stálé a udržují skvěle tvarovou přesnost. Nemusíte se obávat ani pokládky, protože je velmi jednoduchá. A jaké má tedy tato skvělá střešní krytina nedostatky. Za zmínku určitě patří barevná nestálost. Po uplynutí 15-20 let jsou i tyto střechy náchylné na různé mechy a je tedy potřeba je ošetřovat. Nevýhodou také může být i jejich vysoká hmotnost. Proto je důležité před samotnou pokládkou si zjistit zda konstrukce krovu umožňuje pokládku betonové střechy.
 

Je opravdu z čeho vybírat

 
Na trhu existuje mnoho prodejců betonové střešní krytiny. Díky tomu je možné vybírat z různých tvarů i barev. Každý si tedy může vybrat přesně to, co se mu líbí a také co se nejvíce hodí k charakteru stavby. Nejprodávanější barvy krytiny patří cihlová, červená, šedá a černá.