Rubriky
Moto

Vášeň napříč společností

Rád bych se zde zamyslel nad tím, co pohání člověka, aby se stal členem, stále početnější moto rodiny. Snad odedávná lidská snaha po svobodě a volnosti. I zarytý odpůrce motocyklů v té nejzarytější podobě musí uznat, že něco do sebe, volný pohyb na dvou kolech má. Je až neuvěřitelné, kde a za jakých okolností hrajou motocykly v povědomí lidí a vzbuzují, kladné, či záporné asociace. Na jedné straně svoboda, ideály a před očima máme Fondu s Hooperem, z  bezstarostné jízdy, na straně druhé, ponuré a strašidelné záběry z obsazení Čech, Německým Wehrmachtem, či záběry motorkářských gangů, typu Hells Angels, evokujících násilí, drogy a kriminalitu.

rychlost

Se změnou politických poměrů, se také změnilo, zcela zásadně, sociální složení moto obce. Dříve, ještě za vlády jedné strany, když byl, zcela nepochopitelně náš celosvětově proslulý motocyklový průmysl utlumen a poslán do kopru, v duchu ideologie, že každý socialistický člověk, si může pořídit automobil a nemusí do práce jezdit motocyklem. Během okamžiku, jsme se ze světové velmoci, která inovacemi a výkony svých motocyklů, znovu a znovu udivovala svět, stali bizarním muzeem stárnoucích strojů, s v pozdější době již překonanou koncepcí vzduchem chlazeného dvoudobého motoru. A tak, jako dříve se svět nedočkavě vrhal na zprávy o novinkách v našem motocyklovém průmyslu, tak se po této změně doktríny soudruhů, k nám dostávaly informace o novinkách, hlavně z Japonska, dostávaly, jen pomocí řídkých zpráv z propašovaných motocyklových magazínů.

vášeň

V tuto dobu, byla mýto vášeň spíš protestem, proti režimu, než rozšířeným koníčkem. Dnes je tomu jinak a mýto blázni, jsou nejrůznějšího věku a společenského postavení. Není nic neobvyklého, když se na motorkářském srazu, setkají u sklenky Jaderný fyzik s řezníkem apod. Budeme doufat, že doba temna je pro motocyklové fandy, již daleko a navždy, za nimi.     

Rubriky
Moto

Vysněná auta

Byli jste někdy na nějakém moto závodu? Myslím, že je to velmi pěkná podívaná, já jsem tam byla se svým synem, než měl tři roky. Můj syn od malička má strašně moc má rád auta a všechno kolem nich. Doma máme mnoho knih, které se týkají aut anebo podobných věcí. Syn už odmalinka si moc rád hraje s autíčky. A tak je má moc rád autíčka na ovládání. Celý jeho pokojíček vypadá jako nějaký automotoklub, ale já se vůbec nedivím. Můj syn jako každý jiný kluk má rád auta, a to je přeci normální. Neznám žádného malého kluka, který by neměl rád auta nebo něco podobného. A abych se vrátila k tomu auto moto závodu. Syn byl z toho úplně nadšený, moc rád se díval na auta a taky se pak rád s nimi fotil.

Syn má rád auta.

Co je auto, věděl snad už od narození. Navíc jsi můj partner má rád auta. Jeho oblíbené auto je nějaké Ferrari. To je jasné, ale kde na to vzít peníze? Myslím, že tato auta jsou jenom pro bohaté a vyvolené může. Jenže to by nebyl můj muž, aby se o to nesnažil. Dával si inzeráty na různé auto moto kluby nebo různý moto magazín, kde jsi dával žádost, jestli někdo neprodává nějaké luxusní auto. Myslím ale, že byl spíše k smíchu, protože kdo by prodal nějaké drahé auto levně? Myslím, že někdo takový blázen není. A tak jsem si řekla, že to manželovi řeknu. Naštěstí byl ale v pohodě a nenaštval se. Myslím, že kdyby byl přítel takový nějaký zvláštní, tak by o to přeci nežádal.

I motorky jsou zajímavé.

Nicméně automotoklub můj přítel navštěvuje stále. Bere s sebou i našeho syna kterého to moc baví. Takže pokud hledáte nějaké auto, tak neváhejte a jděte se podívat do nějakého automotoklubu nebo pokud hledáte nějaké úplně nové auto, tak zamiřte do nějakého autosalonu, tam vám bude i odborně poraženo. Automotoklub je taky výhodné, pokud vlastníte nějaké závodní auto, tak vám tam vždycky někdo pomůže. Mít kamarády mezi automotoklubem je velmi super. Přítel je tam se synem stále. A věřím, že až musím vyroste, tak bude určitě nějaký závodník. Protože i nyní v dnešní době, synův pokojíček vypadá, jako kdyby byl součástí nějakého auto-moto závodů. Takže pokud máte doma malé dítě a je to kluk, tak neváhejte a přihlaste ho do nějakého automotoklubu. Bude jistě nadšený.

Rubriky
Moto

Naučit někoho na motorce nemusí být snadné

Pokud se člověk rozhodne, že by se chtěl naučit na motorce, rozhodně to nepůjde jen tak. Pokud má někdo z vašeho okolí motorku a soukromý pozemek a byl by ochoten vás naučit alespoň základy, pak je možné, že se něco málo naučíte. Je ale lepší počítat s tím, že pokud má daný člověk motorku již lepší, že vás může odmítnout, protože by měl o danou motorku obavy a to zejména, pokud servis není nejlevnější.

Pokud máte zájem o to, naučit se jezdit tak dobře, abyste mohli jezdit na svém vlastním kousku a mohli tak procestovat to, co byste chtěli, udělali byste nejlépe, pokud byste se zapsali do školy, kde vás nejen dobře jezdit naučí.

jezdci s motorkami

Je možné, že na samém začátku to pro vás bude opravdu složité. Je ale dopředu počítat, že na samém začátku rozhodně na motorce nebudete jezdit zcela sami. Bude za vámi sedět váš instruktor a bude kontrolovat vše, co děláte.

Hned na samém začátku vám bude daný instruktor vysvětlovat, kde se nachází brzda apod., abyste věděli, kde najdete vše potřebné.

Na první hodině by měl člověk počítat s tím, že se možná na cestu ještě nepodívá. Něco takového je ale jen dobře a to z hlediska bezpečnosti. Na druhé hodině ale počítejte s tím, že na hlavní cestě již jezdit budete. Je jasné, že ze začátku vás nikdo nebude brát na cesty, kde je velký provoz, abyste nezpanikařili. I na takovou cestu ale během učení dojde.

S přibývajícími hodinami zjistíte, že na dané motorce budete sedět již sami a daný instruktor za vámi pojede v automobilu. I tímto způsobem je potřeba něco takového, jako je jízda na motorce, natrénovat.

jezdci na motorkách

Člověk se něčemu takovému může naučit a to více než dobře. Je ale potřeba počítat s tím, že bude nějakou dobu ještě trvat, než se sami projedete a to svou vlastní motorkou. Nejtěžší mohou být pro člověka zkoušky, které jsou závěrečné, ale dají se zvládnout.

I vy se jistě všemu potřebnému naučíte ve správný čas.