Bitcoin je v posledních letech velice často slýchané téma. Navazuje na těžbu kryptoměny, protože by se dalo říct, že právě bitcoinem to všechno začalo. Známé jsou však i další druhy kryptoměn, které dosahují také vysoké popularity a stejně jako bitcoin i ony se těží.

blockchain

Vraťme se ale zpátky k těžbě bitcoinu . K těžbě bitcoinu potřebujete speciální těžební zařízení. To se nazývá asic miner nebo btc miner. Těžba bitcoinů představuje potvrzování transakcí. Jakmile si zakoupíte moderní speciální zařízení na těžbu, pak vám tento přístroj bude operace provádět zcela automaticky. Těžba se také označuje jako bitcoin mining.

Více o bitcoinu

  1. Bitcoin je digitální kryptoměna. Jedná se o virtuální peníze, které máte v počítači. Tyto elektronické peníze můžete převádět na účet, mít je uložené ve virtuální čili počítačové peněžence, ale můžete s nimi nakládat i jiným způsobem.
  2. Bitcoin je stále základní kryptoměnou. Je nejznámější a také nejpopulárnější. O bitcoinu už slyšelo mnoho lidí i z široké veřejnosti, byť si třeba pod tímto tématem nemohou více informací představit. Ovšem základ většinou zná každý, že se jedná o virtuální měnu.
  3. Bitcoin nic neovlivňuje. Jedná se o jakýsi samostatný celek, který se stále vyvíjí. Díky jeho těžbě neustále roste také jeho tržní hodnota, což znamená, že cena bitcoinu pořád stoupá.
  4. Bitcoinů je omezené množství, které se těží a těžit se bude ještě poměrně dlouhou dobu.
  5. Bitcoin se nedá zfalšovat, nevlastní jej vlády, ani parlamenty, ani banky. Žádná z těchto ani jiných institucí neurčuje hodnotu bitcoinu. Nikdo nemůže tento systém zabavit ani padělat. V celé síti není žádný centrální bod, takže nikdo nemůže základní hodnotu určovat, ani ji jiným způsobem ovlivňovat.

finance

Když jste bezradní, pomůže vám pool

V případě, že chcete těžit efektivněji a rychleji, můžete se přidat do poolu. Pool znamená centrum, kde se nachází mnoho zařízení, které těží bitcoiny. Na základě výkonu se pak celý výsledek rozpočítává podle toho, jakým údělem přispíváte.