Oplocení pozemků doprovází lidstvo snad stovky let. Samozřejmě že například před 400 lety neměli lidé ploty na takové úrovni jako máme dnes my, ale snahy o oddělení pozemků existují opravdu velmi dlouho, byť by šlo jen o pár tyček zapíchnutých v zemi. Asi si všichni pamatujeme ploty z pletiva, které se využívaly na venkově i ve městě. Další ploty byly vyráběny z dřevěných planěk, které se daly různě natřít a ozdobit třeba barevnými hrnečky, což vypadalo velmi hezky na chalupách.

starý plot

Chcete-li aby okolí vašeho domu nějak vypadalo a aby koncept domu zůstal zachován, je třeba tomu podřídit i výběr oplocení. V posledních letech jsou velmi oblíbené domy typu bungalov, které stojí samostatně, a proto musí mít každý dům svůj plot. Někteří lidé volí gabion. Gabionový plot vypadá tak, že do konstrukce z pozinkovaných drátů se vsypou menší kameny. Není přes něj vidět a nahoru se dají zasadit například netřesky, což vypadá opravdu luxusně. Jenže gabionový plot je velmi drahý. Dalo by se říct že jeho levnější variantou je plot z betonu.

Proč zvolit beton? Protože nepropustí nejen zvědavé pohledy lidí okolo, ale vypadá dobře a není potřeba ho natírat tak jako dřevo. Zvyšuje bezpečnost a proto jej najdete u mnoha staveb. Zvažujete výstavbu plotu a začínáte uvažovat nad betonem? Je potřeba počítat s tím, že na realizaci betonového plotu je nutné oslovit firmu, protože betonové dílce jsou opravdu těžké a k montáži je zapotřebí těžké techniky a zkušenosti. Proto se do montáže nikdy nepouštějte sami.

dřevěný plot

Betonové ploty v Olomouci realizuje několik firem, proto nebude těžké najít tu pravou. Vždycky sledujte reference, díky tomu budete vědět, jestli je firma solidní. Hledáte-li plot, který nebudete muset udržovat, je právě beton to pravé ořechové. Mít ho můžete za dobrou cenu a v kombinaci i s dalšími materiály, jako je například dřevo.