Když potřebuje podnikatel, kterému se právě zrovna dvakrát nedaří, přijít k penězům, sází na půjčky. Je to logické, protože na rozdíl od státního sektoru mu do jeho firmy nikdo s lehkým srdcem peníze nenalije, nikdo ho nebude dotovat nebo mu to jinak usnadňovat.
Takový podnikatel si půjčuje, kde se jenom dá. A pokud se těžké časy vlečou příliš dlouho, nejednou se dostane třeba až do situace, kdy už má dluhů hromadu a jeho jméno už se třeba dokonce i objevilo v registrech dlužníků.
peníze u truhly
A když je i poté ouvej? Když i navzdory tomu jsou zapotřebí další peníze?
Pak už je naivní zkoušet to znovu v bankách. V takové situaci už tam stěží někdo podobný uspěje. Budou ho tam prověřovat, a až zjistí, jak se věci mají, nic mu nedají. Ani korunu.
A pak lze mluvit o štěstí, že bankami nejsou ještě všechny možnosti půjčky vyčerpány. Protože i těm, kdo už tam neuspějí, je ještě k dispozici hypotéka bez registru. Možnost, díky níž si přijde k penězům i ten, kdo už má vážně hodně velké potíže.
drobné v peněžence
Protože tady:
1. nikomu nevadí zápis v registru dlužníků
2. nehrají roli nedostatečně vysoké příjmy
3. nevadí dokonce ani exekuce, na jejichž splacení si tu lze půjčit
4. je akceptována i dlouhá, až třicetiletá lhůta splatnosti
5. je možný ale i pravý opak, tedy předčasné splacení kdykoliv a bez jakýchkoliv sankcí
6. se úrokové sazby od těch bankovních neliší
7. není třeba ručitel
8. je vyžadována záruka v podobě zastavené nemovitosti, jíž může být prakticky cokoliv, od rodinných domů přes vlastní i družstevní byty, chaty a komerční objekty až po pozemky
9. si člověk může půjčit až sedmdesát procent ceny zmíněné zastavené nemovitosti
auto u domu

Kdo vsadí na hypotéku bez registru, může počítat s tím, že bude tato schválena do čtyřiadvaceti hodin po zaslání fotografií dané nemovitosti a vyplnění on-line dotazníku. Protože se po zaslání záhy ozve manažer společnosti, jenž už dořeší všechny detaily, a je to.
A člověk tak získá peníze na účet hodně rychle. Rychleji než od kohokoliv jiného. A je rázem po starostech.