Rezidenční město Český Krumlov patří po Praze k nejoblíbenějším turistickým lokalitám. Je hojně navštěvovaný turisty. Není divu. Je to překrásné město, skutečný unikát. Jeho dominantou je rozsáhlý zámek přestavěný ze středověkého hradu. Zámek ovšem není jediným místem, který stojí za to navštívit. Kláštery v Českém Krumlově patří taktéž k oblíbeným turistickým atrakcím. V Českém Krumlově najdete také množství galerií a muzeí. Velmi oblíbené je například Muzeum voskových figurín. Český Krumlov je typický také množstvím starobylých uliček, ve které najdeme nepřeberné množství restaurací, hospůdek a cukráren.
krása Českého Krumlova

Není to ovšem jen Český Krumlov, který rozhodně stojí za to navštívit. Jižní Čechy patří mezi místo, které byste měli navštívit a nejlépe v něm strávit dovolenou. Je mnoho míst, která byste zde měli navštívit, my vzpomeneme alespoň některá.

 

Významné turistické lokality


  • Zámek Hluboká – malebný zámek přestavěný ze středověkého hradu. Patří k nejkrásnějším zámkům u nás. V Hluboké najdete také menší ZOO, což potěší zvláště dětské návštěvníky.

  • Hrad Rožmberk – Rožmberk je malebná obec se zcela dochovaným středověkým hradem, který si určitě nenechte ujít.

  • Vyšší Brod – v tomto malém městečku najdete jeden z nejslavnějších a nejkrásnějších klášterů v České republice. Je v něm ukryt slavný Závišův kříž. Ve Vyšším Brodě najdete také velmi zajímavé Muzeum Pošty. Stojí za to ho navštívit. Najdete v něm třeba skutečné dostavníky.

  • Třeboň – překrásné malebné městečko s neméně krásným zámkem, který nabízí nejen prohlídku zámeckými komnatami, ale i prohlídku zámeckého podzemí. V Třeboni se nachází největší český rybník Svět. Můžete si ho projet na parníku, je to moc hezký zážitek.

 sloup a domy

Toto je jenom velmi skromná ochutnávka. Je toho samozřejmě mnohem více. Jižní Čechy jsou především spojené s vodáctvím. Nemusíte být právě vodáci, ale můžete si zde pronajmout raft a alespoň pár kilometrů se svézt. Jsou velmi jednoduché úseky, které jsou vhodné i pro nezkušené rodiny s dětmi.