Děti milují tvoření a mají pak ještě větší radost, když jejich výtvory vyzdobí dům či byt. Za chvilku tu máme zimu a zimní radovánky, avšak někdy je potřeba, děti chvilku udržet doma, aby se ohřály z nekonečného řádění venku. Znáte to? Dítě přijde z venku, je celé červené div už se mu netvoří omrzliny a stále chce dovádět venku.

 Co si s nimi něco hezkého vyrobit, pro ně to bude zábava a vy je nenápadně udržíte v teple, aby zase mohly jít řádit ven. Zároveň tím rozvinete jeho fantazii, zručnost, hlavně bude trávit čas s vámi, a to je přeci k nezaplacení!

Vsaďte na jednoduchost, protože tvořit se dá z čehokoliv, vybrali jsme několik tipů, které vám jednak ušetří peněženku a jednak využijete nepotřebný materiál, který se nachází v každé domácnosti.

toaletní papír

Ruličky od toaletního papíru aneb měníme je na hezkou dekoraci. Budeme potřebovat barevné papíry, nůžky, lepidlo, lepící pásku, a nakonec špetku fantazie. Teď už záleží jen na vašem pojetí, protože z ruliček, můžete prakticky vytvořit cokoliv například zvířátka, postavičky, domečky, letadla. Pro inspiraci, můžete zkouknout internet, uvidíte několik výrobků, jistě si vyberete něco, co se vám bude líbit! Pojmout to můžete i tematicky, tedy v zimě, tvořit sněhuláky, Mikuláše, čerty, anděla, Ježíška anebo zvířátka z lesa, farmu a jiné. Pro šikovnější děti, přidejte i jiný materiál, který tvoření posune o level výše (vata, karton, balicí papír, špejle, párátka, přírodní materiál a jiné).

sada štětců

Dalším tipem na tvoření jsou různé druhy krabiček, třeba od čaje, sýrů, kapesníků, sirek, vajec. I zde bude potřeba špetka fantazie a poté si stačí jen vybrat, krabice můžete pomalovat, polepit zkrátka co vás jen napadne. Opět pro vás může být inspirací i internet, kde je spousta nápadů, jak s krabičkami naložit. Tím že budou brzy Vánoce, tak je můžete i jen tak zabalit do balícího papíru, přidat stuhu a máte umělou dekoraci ve formě falešného dárku.

Přejeme vám spousty tvoření a mnoho zábavy s dětmi.