Určitě byste se na první pohled neměli nechat odradit od slova škola. Pokud máte obavy, že vás čeká pravidelná docházka, tak jako tomu bývalo na základní škole, rozhodně se obávat nemusíte. Jedná se pouze o jednodenní kurz bezpečné jízdy. Tento kurz je navíc určen všem řidičům, kteří chtějí zlepšit své schopnosti v ovládání auta při krizových situacích. Nejen v automobilech platí, že umíme pohotověji reagovat na situace, které jsme už někdy zažili. Náš mozek dokáže tyto situace mnohem rychleji vyhodnotit a zareagovat na správné řešení daného problému. Proč si přece takovou krizovou situaci nevyzkoušet nanečisto a to ještě za asistence odborníka, který vám v této situaci přesně řekne, jak se zachovat? Rozhodně jsou tyto kurzy velmi navštěvované a určitě se není čemu divit. Proč té možnosti nevyužít, dokud tady ještě je?

oranžové auto.jpg

Kurz absolvujete se svým vozem, jelikož se každé vozidlo chová na silnici trochu jinak. Vyzkoušíte si několik krizových situací a od lektora se dozvíte, jak nejlépe zareagovat a jak těmto situacím vůbec předcházet. Vyzkoušíte si dokonce i to, jak se vaše auto chová ve zhoršených klimatických podmínkách. Věřte, že díky tomu budete na další zimu a sníh připraveni.
riziko uklouznutí.jpg

Kurz se navíc skládá ze dvou částí. Části teoretické a praktické. V teoretické části se dozvíte informace o řízení vozidla a zásadách bezpečné jízdy. Dozvíte se mnoho rad, jak se zachovat v krizových situacích, kterým se bohužel na cestách nevyhnete. Po teoretické části přijde praktická část, kde si na cvičných modulech vyzkoušíte převést do praxe to, co jste se dozvěděli na přednášce. Sami uvidíte, že se zdokonalíte ve věcech, jako je krizové brždění, výhybné manévry, jak zvládnout smyk apod.
kouř za autem.jpg

Pokud byste chtěli kurz absolvovat, pak máte určitě možnost. V naší republice je škol smyku hned několik. Je možné ji navštívit v Mostě, Vysokém Mýtě, ale také v Jihlavě nebo Ostravě.

Rozhodně byste do toho měli jít, protože kdo je připraven, není překvapen.