Nemusíme se obávat, že zde budeme úplně sami. Jedná se o ostrov, kde průzračné moře omývá pláže o různých velikostech. Dokonce i barva vody hraje v mnohých odstínech modrého a tyrkysového zbarvení. Nyní je náš cíl Menorca. Sice je jen 50 km dlouhá a 16 km široká, ale nabízí pro všechny všeho dostatek. Pláže ostrova připomínají Karibik a voda je zde čistá a průzračná, dokonce i písek je neobvykle bílý. Milovníci pláží se tu skutečně nudit nebudou. Ale zkrátka nepřijdou ani milovníci přírody, kteří ji zde skutečně mohou obdivovat plnými doušky. Velmi příjemně zde působí i výstavby kamenných zídek a historických budov. Když se vydáme na vrchol hory Monte Toro, tak můžeme vidět sochu Ježíše.
ostrov menorca
Nemusíme cestovat ani do Říma za památkami, ačkoliv je zde také nádherně, což nám dokazuje . Zde se nám jich také nabízí hned několik. Výhodou je, že ostrov není velký, takže například o dovolené jsme schopni ho celý prozkoumat.
hodiny na kostele

Nechybí městský život

Ani milovníci výhradně městského typu nepřijdou zkrátka. Je zde hlavní město Mahón a bývalé hlavní město Ciutadella. Vedou mezi sebou neustálý spor o vedení pozice, ale to trvá již od roku 1802. V podstatě mají mnoho společného. Obě dvě města vznikla ve stejnou dobu a rozkvetla pod rukou Féničanů. Liší se od sebe architekturou, kulturním zázemím a mentalitou obyvatel.
Ciutadella – leží na západě ostrova a byla vždy sídlem bohaté aristokracie a církve.
Mahón – zde bydleli hlavně obchodníci, vojáci a měšťané.
Toulat se tu dá úzkými uličkami a nakupuje se na trzích. Ovoce a zelenina je sem dovážená ze Španělska. Nechybí ani kavárny, bary, bistra nebo restaurace. Nejznámější jídlo je sobrassada, což je něco mezi paštikou, salámkem a klobásou v pálivé i nepálivé variantě. Jako dezert si můžeme dát koláč ensaimadu, který může být plněný krémem, džemem nebo jen tak pocukrovaný. Pokud navštívíme bar, tak bychom rozhodně neměli pohrdnout drinkem z džinu a citrónové limonády.