Odpadne vám dřina – každá fyzická práce vyžaduje výdej energie, stejně jako práce náročná na psychiku. Stěhování je záležitost, která vás zaměstná po obou stránkách, a to velmi důkladně a na dlouhou dobu. Stěhovací firmy dnes disponují zkušenostmi a vybavením, které si poradí i s velmi těžkými a velkými břemeny, takže nemusíte řešit obtížné situace spojené s přenášením dlouhých koberců, křišťálových lustrů, velkých mrazicích boxů a kombinovaných chladniček, trezorových skříní, klavírů, starožitných kousků, velkých televizorů a všeho možného, co obyčejný smrtelník stěží zvládne. Kdo není trénovaný, toho vyčerpá i přestěhování malého jednopokojového bytu. A energii budete ještě potřebovat v novém působišti, až budete vše ukládat do skříní a rozhodovat se o jejich rozmístění, a mimo jiné i na všechny potřebné záležitosti na úřadech a institucích, související se změnou bydliště.

papírový karton

Energii vložte do přípravy a vybalovánístěhování bytů Praha je opravdu velký zápřah a nejde jen o přemístění věcí z jednoho bodu do druhého, ale o celou řadu administrativních úkonů, balení věcí, jejich třídění, úklidové práce, vybalování na novém působišti, zabydlování a také spousta administrativních úkonů.

pohled na Prahu

Psychický tlak a deprese – někteří lidé si po přestěhování stěžují na nepříjemné psychické rozpoložení, které souvisí s náhlou změnou prostředí, na něž nejste zvyklí. Stává se to i v situacích, kdy se do nového působiště těšíte, vybrali jste si jej sami, např. v souvislosti s koupí nemovitosti v rekreační oblasti a na relativně hezčím místě, než jste bydleli doposud. Horší je to samozřejmě tehdy, jde-li o změnu bydliště kvůli zaměstnání či vynucenou změnu končící nájemní smlouvou. Nezapomínejte na to, že adaptace na nové prostředí není otázkou dnů, ale týdnů až měsíců, a že vám to určitý díl životní energie sebere.