Únikové hry jsou poslední dobou čím dál populárnější, a tak se není čemu divit, že na ně narazíte po celé České republice. Jsou vytvářený v různých stylech, na různá témata, a mají různé příběhy. Navíc existují venkovní, které hrajete třeba po celém městě, vnitřní, v předem připravených místnostech, nebo onlinové, kdy plníte úkoly, které jsou vám zasílány přes internet. Které stojí za to vyzkoušet, a co při nich zažijete?

Za lachtany přes celý svět

Pod tímto názvem se skrývá zajímavá venkovní úniková hra pro tři až šest osob, kterou si spolu s rodinou můžete zahrát v areálu zoologické zahrady Lešná ve Zlíně. Tato hra probíhá prostřednictvím mobilní aplikace, zabere vám něco přes tři hodiny, a nachodíte při ní okolo tří kilometrů. Kromě zakoupení kupónu k této hře si však musíte zakoupit i vstupenku do Zoo Lešná, která není v ceně. Hra je skvělá pro rodiny s dětmi, milovníky zvířat a zkušené detektivy.

čumák lachtana

Modrá kometa

Milovníky mafiánských filmů jistě zaujme vnitřní úniková hra, ve které si vás šéf mafie najme, abyste vyloupili vlak, a získali vzácnou relikvii, která se nachází v kupé zkušeného sběratele. Ačkoliv to může znít drsně, hra je vhodná i pro mladší hráče, jelikož neobsahuje žádné děsivé prvky, jen velmi zajímavé úkoly. Pokud misi splníte úspěšně do hodiny, můžete získat finanční odměnu, což je zkrátka nabídka, která se neodmítá. Tuto hru si zahrajete v Brně.

mafiánský boss

Duch starého Henryho

Další zajímavou únikovou hrou, která se nachází v Brně, je pak hra se jménem Duch starého Henryho. Vrátíte se do roku 1930, a navštívíte pohřeb muže, kterého jste nikdy neviděli, ačkoliv se nemůžete zbavit pocitu, že jej možná znáte. Právě v pokoji, kde se nachází rakev starého pána, na vás čeká spousta mechanizmů, které vás dovedou k cíli. Výhrou pro úspěšné pak bude obálka plná poukázek na další únikové hry.