Nepojištěná domácnost je jako časovaná bomba. Vlastně možná ještě horší, protože vy sami nemůžete ovlivnit, načasovat ji, kdy vybuchne. Někdy je ale rozmezí výbuchu mnohem jasnější. V mnoha případech si totiž neuvědomujeme, že potencionální zloděje sami zveme do našich domovů. Kdy tomu tak je a čemu bychom se tedy měli předně vyvarovat?
záznam lupiče

Základní věcí je zajistit si výběr schránky. Domovní schránka a to ať už v bytovém domě, kam přijdou desítky cizích lidí, od pošťáků, po pracovníky kurýrních služeb, až po domy, kde je schránka na čích ještě více lidem.

Už naše babičky říkaly, že chlubit bychom se neměli a že příliš mnoho slov je v některých případech na škodu. Bože, jak velká je to pravda a jak moc to platí právě v tomto případě. Ruku na srdce, kdo z vás jezdí na dovolenou bez mobilního telefonu a bez notebooku. Dobře, notebook možná někteří nechte doma, ale telefon si vezmete určitě. Už jen proto, kdyby se něco stalo. No a sociální sítě používá také většina z vás. V tom případě je pak už jen krůček od situace, která se může pro vaši domácnost stát fatální. Stačí prozradit, jak dlouho ještě u moře budete, co a za jak dlouho chcete ještě na dovolené stihnout a zloděj může začít plánovat…

Pokud zabarikádujete svůj domov tak, že to každého bouchne okamžitě do očí, že jste pryč a zřejmě na dlouho, když jste si dali se vším tolik práce, je to pro potencionální zloděje také jedno z vodítek, jak vám dostat pod zámek. Chce na to jít ne tak okatě a raději se poradit s odborníkem.
řadové domy za soumraku

Chraňme se, ale chytře

To ale neznamená, že bychom si své domovy neměli zajistit proti zlodějům, právě naopak. Jen to nesmíme dělat příliš okatě a rozhodně platí, že přílišné chlubení, kam jedeme a jak tam budeme, dlouho není dobré. Stačí říct jen zdánlivě obyčejná věta, že vezeme psa na tři týdny k babičce a zloděj je okamžitě v pozoru.