Přemýšleli jste jistě o tom, že pokud už se rozhodněte do bazénu investovat, nejspíš nechcete, aby si všechnu zábavu užily pouze vaše děti. I vy v sobě jistě skrýváte dětskou povahu a jste jak pro každou srandu, tak samozřejmě také toužíte po osvěžení, které vlastní plovárna nabízí, zvlášť v horkém létě, kdy není kam utéct. Pravda, taková letní zábava se prodraží, když vezmete v úvahu, co všechno musíte pořídit, od folie či konstrukce, přes samotnou vodu a montáž až po udržování v zimě, nejrůznější filtraci a chlorové tablety do bazénu, všechno z toho je poměrně drahá záležitost. Ale nikdo, kdo má na zahradě svůj vlastní osvěžující ráj, toho nelituje.kid
Jaké máte možnosti?
Při výběru musíte vzít v úvahu mnoho faktorů, jako například jak je situovaná vaše zahrada. Zda chcete mít vodní plochu zazděnou, nebo si přejete jenom venkovní kout, který budete využívat převážně v létě. Pak jsou tu samozřejmě samotné konstrukce, které mohou být foliové nebo umělohmotné v kuse, případně betonové.
1. Nadzemní
Tyto typy byste měli volit v případě, že je váš rozpočet zatížen mnoha jinými výdaji. Také v tom případě, že se vy sami koupat nechcete a jde vám primárně o zábavu pro děti.
2. Zapuštěný
Ten se hodí primárně v tom případě, kdy do letního osvěžení chcete opravdu investovat. Také se většinou vyrábějí ve větším provedení. Nejenom že je nákladnější jeho pořízení, ale také jeho provoz. Ale také vám vydrží mnoho dlouhých a horkých sezon.

Bazén jako architektonický doplněk vaší zahrady

Pokud máte k dispozici nejenom velkou zahradu, ale také dostatečně velký rozpočet, nejspíš zamýšlíte konstrukci nejenom velkou, ale také komplikovanou, ideálně také zastřešenou. Musíme vás ale varovat, že taková investice do letního posezení, například i se zbudováním zimní zahrady, vás může přijít i na více než půl milionu korun. bubble