Zbytnělá prostata je problémem mnoha mužů obzvlášť ve vyšším věku. Přesto se mnoho mužů tyto začínající problémy přechází, dokud jsou ještě snesitelné a návštěvu lékaře odsouvají na pozdější dobu. Nejde ale o moudré rozhodnutí. Problémy v začátcích se dají léčit poměrně jednoduchou cestou, třeba i převážně na základě bylin. Pokud je ale problém rozvinutý v pozdějším stádiu, je někdy jediným řešením chirurgický zákrok.

zvětšená prostata

Za pozdní řešení má snad vliv nepřesná anatomická znalost. Jen málo mužů má jasnou představu o tom, co prostata je a za co je zodpovědná. Prostata, v češtině také předstojná žláza, je malý orgán, nalézající se pod močovým měchýřem, a přes který prochází část močové trubice. Ve fyziologickém stavu má hmotnosti okolo 30 g. Skládá se dále ještě asi z 50 žlázek, které produkují sekret tvořící přibližně 30 % ejakulátu. V něm se nachází tukové kapénky nebo kyselina citronová a je velmi důležitý pro udržení životnosti spermií. Jedná se o žlázu, která je androgendependentí, což znamená, že její vývoj je závislý na testosteronu.

Zbytnění prostaty erectmax.cz je onemocnění, které se projevuje zejména po 50. roku a je způsobeno zvětšením prostaty. Na zvětšení prostaty má vliv několik faktorů, může se jednat o věk, genetiku nebo změny hladiny testosteronu v krvi. Zvětšení může být velmi nápadné. V mládí prostata připomíná tvarem kaštan, ve stáří může dosahovat velikosti pomeranče. A samozřejmě, pokud se prostata zvětšuje, začíná utiskovat močovou trubici, což vede k problémům s močením.

serenoa repens

Pokud tedy jste už na sobě první známky zvětšení prostaty zaznamenaly, neváhejte navštívit svého lékaře. Také ovšem nezapomeňte, že podpořit funkci prostaty můžete i dříve, a to pomocí preparátů, které jsou k dostání zde na našich stránkách. Jejich podstatou je rostlina Serenoa repens, malá palma s příznivými účinky na prostatu a mužský močový systém. Dále v nich najdete také ženšen a jinan dvoulaločný, známý jako ginkgo biloba.