Horko a léto přímo vybízejí všechny lidi k útěku na koupaliště. Je to snad nejnavštěvovanější místo ve městech, protože nám poskytuje tolik potřebné osvěžení. Hlavně malé děti snáší horka špatně, a proto je vhodné je brát do bazénu, aby horka snášely lépe. Otázkou ovšem zůstává, jak je ochránit proti škodlivému UV záření. Malé děti jsou vysoce náchylné k popáleninám od slunečních paprsků.

dítě uv overal

Krém
Nejčastější ochranou pře spálením jsou klasicky krémy a spreje, případně pěny, které dnes seženete doslova na každém rohu. V každé drogerii najdete mnoho přípravků různých značek, ale ty nejkvalitnější kousky najdete v lékárnách. Jsou sice dražší, ale rozhodně se do této věci vyplatí investovat. A to platí nejen pro děti, ale i pro dospělé. Během léta navíc lékárny i různé e-shopy mívají akce na vybrané výrobce, a můžete tak ušetřit nemalé peníze.

UV oblečení
Nevýhodou krému je, že se musí aplikovat po každém styku s vodou, což hodně lidí zapomíná. Výsledkem jsou potom spálená záda, která se obtížně léčí. Pravidelně spálená kůže navíc může vyústit v rakovinu kůže. Co se týče zejména malých dětí, posledním hitem ochrany před paprsky jsou UV overaly či jednotlivé kusy oblečení. Prodávají se ve sportovních potřebách i v obchodech s oblečením, pro kluky i pro holky. Skvělou věcí je, že je prostě dítěti oblečete, a už se o nic nemusíte starat. Kromě mazání krému na obličej a nekrytá místa jako jsou holeně, ty se ale spalují nejméně.

opalovací krém

Pokrývka hlavy a brýle
Malé děti většinou nesnáší dobře ani pokrývku hlavy, ani sluneční brýle. Od miminek ale dítě musí mít v horku pokrývku hlavy, i když se mu to moc nelíbí. Větší děti už snáší i sluneční brýle, které by měly být součástí vaší plážové tašky.

Ochrana před sluncem není složitá, chce to na ni myslet důsledně, a pravidelně kontrolovat namazání. Jedině tak se od moře nebo z koupaliště vrátíte všichni bez zdravotních komplikací.