Ploty plní u našich domů hned několik funkcí:

• ohraničují náš majetek

• chrání nás před zvědavci

• jsou zábranou pro volně žijící zvířata

• ochraňují malé děti před nebezpečím (silnice, úrazy)

• drží v naší blízkosti domácí mazlíčky

• mohou se stát zajímavou zahradní dekorací

Pokud uvažujete o novém oplocení svého pozemku a váš dům stojí uprostřed zeleně, určitě zvažte možnost dřevěného plotu. Ten má unikátní schopnost nenásilnou formou splynou s okolní krajinou a nepředstavuje žádný rušivý element. Různé dřevěné ploty u nás mají dlouhou tradici. Používaly se v různých formách podle finančních možností majitele. Ti nejchudší si dělali prosté oplocení ze dřeva, které našli v lesích a jednoduchým způsobem je opracovali a spojili v oplocení. Movitější lidé si zase nechali dělat zdobené ploty, které měly kamenné podezdívky a dřevěné výplně byly i zdobně vyřezávané.

dřevěný plot

Na venkově byly dřevěné ploty prakticky u každého stavení. A protože dřevo je stále módním a oblíbeným materiálem, můžete si takový plot z kvalitního dřeva a s dobrým řemeslným zpracování pořídit i dnes a pokud jste trochu zruční, určitě si ho sami zvládnete i postavit, jako kdyby to byla stavebnice. Díky kvalitní ekologické impregnaci, která je do dřevěné hmoty vpravena moderním způsobem tlakování, máte dřevo plotu chráněno proti přírodním vlivům na mnoho let. Na vás už je pouze dokončení úpravy dřeva některým z kvalitních lazurových nátěrů, kterým dodáte plotu vybranou barvu.

jednoduchý dřevěný plot

Pokud máte složitější terén, odborníci vám poradí, jaký plot vybrat a jak problémy co nejsnadněji vyřešit. V nabízeném sortimentu jsou i plotové sloupky. Se zakoupením plotu obdržíte i kvalitní potřebný materiál vyrobený z nerezové oceli. Jednotlivé součásti plotových dílů jsou precizně opracované s frézovaným rámem. K novému plotu vám firma může dodat i branku a bránu v takovém designu, který vám bude vyhovovat.