Nakličování semínek v domácím prostředí je velmi moderní a oblíbené. Není nic snazšího, jak si zajistit zdravé jídlo doma. Biomiska vám v tom pomůže.

Proč se pustit do nakličování semínek doma?

Obecně jsou luštěniny a semínka velkým zdrojem enzymů, vitamínů, vlákniny a dalších zdraví prospěšných látek. Naše tělo dokážou doslova zázračně pročistit a zároveň nasytí a neublíží ani naší postavě. Naklíčená semínka však mají všeho mnohem více a jsou pro naše zdraví ještě větším přínosem. Naklíčit si je můžeme nechat i v pohodlí domova, je to tak snadné.

Pusťte se do toho, je to tak snadné

Klíčení semínek a luštěnin v domácím prostředí není žádná věda. Naopak jde o velmi snadnou záležitost, se kterou vám pomůže i například kvalitní biomiska na klíčení. Samotné klíčení probíhá jen pár dní, někdy dokonce pouhých pár hodin, podmínky nemusíte nijak zvlášť zajišťovat, kromě vhodné nádoby pak stačí jen malé místo na okenním parapetu, balkóně, terase nebo jen na kuchyňském stole. Důležitá je pak častá zálivka, aby semínka mohla snadno a rychle klíčit. Zvládne to skutečně každý, ze svého zdravého jídla pak budete mít radost i dobrý pocit, děláte to přece pro sebe.

pexels-photo-2894651

A proč vlastně klíčit?

Pokud se ptáte, v čem je vlastně klíčení semínek tak prospěšné a proč byste se do toho měli pustit i vy doma, odpověď je jednoduchá. Čerstvé a mladé potraviny jsou vždycky těmi nejlepšími a stejné je to i s klíčky. Ukrývá se v nich velké množství vitamínů, minerálů bílkovin i aktivních sacharidů. Obsahují také látky bohaté na přirozenou energii a probudí vaše tělo ze zimního spánku.

pexels-photo-2881662

Jen si dávejte pozor na teplotu. Naklíčené luštěniny nebo semínka by se neměly konzumovat tepelně upravené, hodí se spíše pro studenou kuchyni, aby byly zachovány všechny živiny v přirozené formě. Jíst se dají jen tak a výborně se hodí například pro přípravu pomazánek a samozřejmě i salátů.

Kromě semínek a luštěnin se dají naklíčit samozřejmě i obiloviny, i ty se pak stávají výživově hodnotnější. Pokud to jednou zkusíte, uvidíte, že i vy novému trendu úplně propadnete. Navíc se skvěle najíte a budete vědět, že to co jíte, je to nejlepší, co můžete svému tělu dát.